افزودن شکلک یا ایموجی (Emoji) در ربات تلگرام بسیار ساده است و سرویس پیشرفته ی باتینا قابلیت این را دارد تا در تمامی بخش های ربات خود از جمله منو، دستورات، پیام ها و ... از اموجی های مختلف استفاده کنید.

برای تایپ کردن اموجی های مختلف بسته به نوع مرورگر خود باید افزونه مناسب را نصب و از آن افزونه استفاده کنید. چنانچه ربات خود را از طریق موبایل مدیریت میکنید هم میتوانید از صفحه کلید موبایل برای افزودن شکلک استفاده کنید.

چنانچه از مرورگر گوگل کروم روی کامپیوتر و یا تبلت شخصی استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم که افزونه ی Emoji Keyboard را نصب کنید و با استفاده از این افزونه emoji های دلخواه خود را در متن های ربات خود وارد نمایید.

همچنین اگر از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده میکنید میتوانید افزونه Emoji Keyboard نسخه فایرفاکس رو به راحتی نصب و استفاده کنید. برای نصب افزونه، بعد از باز کردن لینک مربوطه روی مرورگر خود، روی دکمه Add to Chrome و یا Add to Firefox کلیک کنید. ممکن است نیاز باشد که مرورگر خود را یکبار راه اندازی مجدد کنید.

همانطور که ملاحظه کردید با استفاده از سرویس ربات ساز باتینا، به راحتی قادر خواهید بود که ایموجی های مختلف را در ربات خود استفاده و ارسال کنید.